Bu terimler şu adresteki İnternet forumunun kullanımını yönetir:
https://servis.printel.com.tr .
Forumu kullanmak için, forumu çalıştıran şirket olan Printel ile bu şartları kabul etmelisiniz.
Şirket, farklı koşullar altında başka ürün ve hizmetler sunabilir.
Bu şartlar yalnızca forumun kullanımı için geçerlidir. Atla:

 • [Önemli Terimler] (# başlık - önemli terimler)
 • [Forumu Kullanma İzniniz] (# başlık - izin)
 • [Forum Kullanım Koşulları] (# başlık - koşullar)
 • [Kabul Edilebilir Kullanım] (# başlık - kabul edilebilir kullanım)
 • [İçerik Standartları] (# başlık - içerik standartları)
 • [Zorlama] (# başlık - zorlama)
 • [Hesabınız] (# başlık - sizin- hesabı)
 • [İçeriğiniz] (# başlık - içeriğiniz)
 • [Sorumluluğunuz] (# başlık - sorumluluk)
 • [Feragatnameler] (# başlık - sorumluluk reddi beyanları)
 • [Sorumluluk Sınırları] (# başlık - sorumluluk)
 • [Geribildirim] (# başlık - geri bildirim)
 • [Fesih] (# başlık - fesih)
 • [Anlaşmazlıklar] (# başlık - anlaşmazlıklar)
 • [Genel Şartlar] (# başlık - genel)
 • [İletişim ] (# başlık - kişi)
 • [Değişiklikler] (# başlık - değişiklikler)

Önemli Terimler

*** Bu şartlar, [Feragatnameler] (# başlık - feragatnameler) belgesindeki feragatnameler, [Sorumluluk Sınırları] (# pozisyonu) konusunda size karşı olan sorumluluk sınırlamaları gibi haklarınızı ve sorumluluklarınızı etkileyen bir dizi önemli hüküm içermektedir. --liability),

[Kullanımınız için Sorumluluk] (# başlık - sorumluluk) bölümündeki forumu kötüye kullanmanızdan dolayı şirketi kapsama sözleşmeniz ve

[Anlaşmazlıklar] (# başlık - anlaşmazlıklar). ***

Forumu Kullanma İzniniz

Bu şartlara tabi olarak şirket size forumu kullanma izni verir. Forumu kullanmak için herkesin bu şartları kabul etmesi gerekir.

Forumun Kullanım Koşulları

Forumu kullanma izniniz aşağıdaki koşullara tabidir:

 1. En az on üç yaşında olmalısınız.
 2. Şirket sizinle doğrudan iletişime geçip giremeyeceğinizi belirtmek için bu forumu kullanamazsınız.
 3. Forumu [Kabul Edilebilir Kullanım] (# başlık - kabul edilebilir kullanım) ve [İçerik Standartları] (# başlık - içerik standartları) uyarınca kullanmalısınız.

Kabul Edilebilir Kullanım

1. Forumu kullanarak yasayı çiğneyemezsiniz. 2. Başkalarının hesabını forumda özel izinleri olmadan kullanamaz veya kullanmaya çalışamazsınız. 3. Forumdaki kullanıcı adlarını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları satın alamaz, satamaz veya başka şekilde ticaret yapamazsınız. 4. Forum aracılığıyla reklam, zincir mektup veya başka talepler gönderemez veya forumu ticari posta listeleri veya veritabanları için adresler veya diğer kişisel verileri toplamak amacıyla kullanamazsınız. 5. Foruma erişimi otomatikleştiremez veya web tarayıcısı, tarayıcı eklentisi veya eklentisi veya web tarayıcısı olmayan başka bir bilgisayar programı gibi forumu izleyemezsiniz. Forumu çalıştırıyorsanız, herkese açık bir arama motoru için dizine eklemek üzere forumu tarayabilirsiniz. 6. Forumu dağıtım listelerine, haber gruplarına veya grup posta diğer adlarına e-posta göndermek için kullanamazsınız. 7. Şirkete bağlı olduğunuzu veya onayladığınızı yanlış ima edemezsiniz. 8. Forumdaki diğer web sayfalarındaki görüntülere veya köprü metni olmayan diğer içeriklere köprü oluşturamazsınız. 9. Forumdan indirdiğiniz materyallerden tescilli mülkiyet gösteren hiçbir işareti kaldıramazsınız. 10. Forumun hiçbir bölümünü başka web sitelerinde `` iframe ` olarak yerleştiremezsiniz. 11. Forumun güvenlik veya erişim kısıtlamalarını devre dışı bırakamaz, önleyemez veya atlatamazsınız. 12. Forumun altyapısını, makul olmayan sayıda istek veya forumun altında yatan bilgi sistemlerine makul olmayan bir yük getirecek şekilde tasarlanmış isteklerle zorlayamazsınız. 13. Forum aracılığıyla başkalarının kimliğine bürünemezsiniz. 14. Bu şartları ihlal eden kimseyi teşvik edemez veya yardım edemezsiniz.

İçerik Standartları

1. Foruma yasa dışı, rahatsız edici veya başka şekilde zararlı içerik gönderemezsiniz. Bu, rahatsız edici, uygunsuz veya kötü niyetli içeriği de içerir. 2. Foruma yasaları ihlal eden, fikri mülkiyet haklarını ihlal eden, kimsenin gizliliğini ihlal eden veya başkalarıyla yaptığınız sözleşmeleri ihlal eden içerik gönderemezsiniz. 3. Foruma, bilgisayar virüsleri veya casus yazılımlar gibi kötü amaçlı bilgisayar kodları içeren içerik gönderemezsiniz. 4. Belirli bir adresi, kullanıcı adını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları saklamak için foruma yalnızca yer tutucu olarak içerik gönderemezsiniz. 5. Forumu, başkalarının gizli veya kişisel bilgileri gibi ifşa etme hakkınız olmayan bilgileri ifşa etmek için kullanamazsınız.

zorlama

Şirket, bu terimlerin ihlallerini en geniş ölçüde yasal olarak araştırabilir ve yargılayabilir. Şirket, yasaların ve bu koşulların ihlali hakkında kovuşturma yürütmek için kolluk kuvvetlerini bilgilendirebilir ve işbirliği yapabilir. Şirket, forumdaki içeriği herhangi bir nedenle değiştirme, düzeltme ve silme hakkını saklı tutar. Birinin bu şartları ihlal ederek foruma içerik gönderdiğini düşünüyorsanız, [hemen bize ulaşın] (# başlık - iletişim).

Hesabınız

Forumun bazı özelliklerini kullanabilmek için bir hesap oluşturup oturum açmalısınız. Bir hesap oluşturmak için kendiniz hakkında bazı bilgiler vermelisiniz. Bir hesap oluşturursanız, en azından geçerli bir e-posta adresi sağlamayı ve bu adresi güncel tutmayı kabul edersiniz. Hesabınızı istediğiniz zaman e-posta ile kapatabilirsiniz .

Hesabınızı kapatana veya hesabınızı ele geçirdiğini şirkete bildirene kadar, sizin tarafınızdan yetkilendirilmiş olsun veya olmasın, hesabınızı kullanarak yaptığınız tüm işlemlerden sorumlu olmayı kabul edersiniz. Hesabınızın ele geçirildiğinden şüphelenirseniz şirketi derhal bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Hesabınız için güvenli bir şifre seçmeyi ve gizli tutmayı kabul edersiniz. Şirket, telif hakkı ile ilgili yayından kaldırma isteklerini işleme politikasına göre veya şirket bu şartlarda herhangi bir kuralı ihlal ettiğinizi makul şekilde düşünüyorsa, forumdaki hesabınızı forumda kısıtlayabilir, askıya alabilir veya kapatabilir.

İçeriğiniz

Bu şartlardaki hiçbir şey, şirkete, forumunuzla paylaştığınız fikri mülkiyette hesap bilgileriniz, yayınlarınız veya foruma gönderdiğiniz diğer içerikler gibi sahiplik hakları vermez. Bu terimlerdeki hiçbir şey size şirketin fikri mülkiyetinde de sahiplik hakkı vermez. Siz ve şirket arasında, foruma gönderdiğiniz içerikten yalnızca siz sorumlusunuz. Foruma gönderdiğiniz içeriğin şirket tarafından desteklendiğini veya onaylandığını yanlış bir şekilde ima etmemeyi kabul edersiniz. Bu şartlar, şirketi gönderdiğiniz içeriğin depolanması, sürdürülmesi veya kopyalanması ve bu şartlara göre değiştirilmesi için zorunlu değildir. Foruma gönderdiğiniz içerik size aittir ve forum için başkalarına hangi izni vereceğinize siz karar verirsiniz. Ancak, en azından, şirketi foruma forumun diğer kullanıcılarına gönderdiğiniz içeriği sağlama lisansı vermiş olursunuz. Bu özel lisans, şirketin foruma gönderdiğiniz içeriği kopyalamasına, yayınlamasına ve analiz etmesine olanak tanır. Gönderdiğiniz içerik sizin tarafınızdan veya şirket tarafından forumdan kaldırıldığında, şirketin özel lisansı, son kopya şirketin yedeklerinden, önbelleklerinden ve diğer sistemlerden kaybolduğunda sona erer. Gönderdiğiniz içeriğe uyguladığınız [Creative Commons] (https://creativecommons.org) lisansları gibi diğer lisanslar, içeriğiniz kaldırıldıktan sonra da devam edebilir. Bu lisanslar başkalarına veya şirketin kendisine içeriğinizi forum aracılığıyla tekrar paylaşma hakkı verebilir. Foruma gönderdiğiniz içeriği alan diğer kullanıcılar, içeriğinizi lisansladığınız şartları ihlal edebilir. Şirketin, bu ihlallerden veya bunların sonuçlarından sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

Sorumluluğunuz

Şirketi, bu şartları ihlal etmenizle ilgili başkalarının yasal iddialarından veya forumdaki hesabınızı kullanan başkaları tarafından bu şartların ihlalinden tazmin etmeyi kabul edersiniz. Hem siz hem de şirket, şirketi mümkün olan en kısa sürede tazmin etmek zorunda kalabileceğiniz yasal hak taleplerini diğer tarafa bildirmeyi kabul edersiniz. Şirket yasal bir hak talebini derhal haberdar edemezse, savunabileceğiniz veya derhal bildirerek hafifletebileceğiniz zararlar için şirketi tazmin etmek zorunda kalmazsınız. Şirketin, şirketi tazmin etmek zorunda kalacağınız yasal taleplerin araştırılmasını, savunmasını ve çözülmesini kontrol etmesine ve bu çabalarla işbirliği yapmasına izin vermeyi kabul edersiniz. Şirket, sizin için hata kabul eden veya önceden anlaşmanız olmadan size yükümlülük getiren hiçbir anlaşmayı kabul etmemeyi kabul eder.

Feragatler

*** Forumu ve forumdaki içeriği kullanma riskini kabul ediyorsunuz. Yasaların izin verdiği ölçüde, şirket ve tedarikçileri, herhangi bir garanti olmaksızın forumu olduğu gibi sağlarlar. *** Forum, başkaları tarafından yürütülen forumlara ve hizmetlere köprü oluşturabilir ve bunları entegre edebilir. Şirket, başkaları tarafından yürütülen hizmetler veya sağlayabilecekleri içerik hakkında herhangi bir garanti vermez. Başkaları tarafından yürütülen hizmetlerin kullanımı, sizle çalışan hizmet arasında başka şartlara tabi olabilir.

Sorumluluk Sınırları

*** Ne şirket ne de tedarikçileri, bu şartları kabul ettiğinizde personelinin makul şekilde öngörülemediği sözleşme ihlallerinden size karşı sorumlu olmayacaktır. *** *** Yasanın izin verdiği ölçüde, toplam Forum veya forumdaki içerikle ilgili her türlü talep için size karşı sorumluluk 50 $ ile sınırlı olacaktır. ***

geri bildirim

Şirket, forum için görüşlerinizi ve önerilerinizi bekler. Bizimle iletişime geçmenin yolları için aşağıdaki [Kişi] (# başlık - kişi) bölümüne bakın. Şirketin, geri bildirim ve önerileriniz üzerinde hareket etmekte özgür olacağını ve şirketin geri bildiriminizin kullanıldığını, kullanma izninizi aldığını veya ödeme yaptığınızı size bildirmek zorunda olmayacağını kabul edersiniz. Size veya başkalarına gizli veya özel olabileceğini düşündüğünüz geri bildirim veya öneriler göndermemeyi kabul edersiniz.

Sonlandırma

Siz veya şirket bu şartlarda yazılı sözleşmeyi herhangi bir zamanda sonlandırabilirsiniz. Anlaşmamız sona erdiğinde, forumu kullanma izniniz de sona erer. Aşağıdaki hükümler anlaşmamızın sonuna kadar ulaşmıştır: [İçeriğiniz] (# başlık - içeriğiniz), [Geribildirim] (# başlık - geri bildirim), [Sorumluluğunuz] (# başlık - sorumluluk), [Feragatnameler] (# başlık - yasal uyarılar), [Yükümlülük Sınırları] (# başlık - yükümlülük) ve [Genel Şartlar] (# başlık - genel).

İhtilaflar

TC. Kanunları, bu şartlar veya forumu kullanımınızla ilgili herhangi bir anlaşmazlığı yönetecektir. Siz ve şirket, bu şartlarla ilgili tedbirleri yalnızca Bursa, Türkiye numaralı telefondan eyalet veya federal mahkemede aramayı kabul ediyorsunuz. Ne siz ne de şirket bu mahkemelerde yargı yetkisine, foruma veya mahkemeye itiraz etmeyeceksiniz. *** Bilgisayar sahtekarlığı ve suistimal yasası kapsamında bir ihtiyati tedbir talep etmek veya hak talebinde bulunmak dışında, siz ve şirket herhangi bir anlaşmazlığı Amerikan Tahkim Derneği tahkimine bağlayarak çözeceksiniz. Tahkim AAA'nın Ticari Tahkim Kurallarına ve Tüketici İle İlgili Anlaşmazlıklar için Tamamlayıcı Prosedürlere uyacaktır. Tahkim Bursa, Türkiye olur. Herhangi bir anlaşmazlığı, ister davacı ister bir sınıf üyesi olarak, bir sınıf eyleminin veya devam eden başka bir temsilcinin parçası olarak değil, bireysel olarak çözeceksiniz. Hiçbir hakem, herhangi bir anlaşmazlığı şirketin izni olmadan başka bir tahkim ile birleştirmeyecektir. *** Herhangi bir tahkim kararı tahkim masraflarını, makul avukatlık ücretlerini ve tanıklar için makul masrafları içeremez. Siz ve şirket, yargı yetkisi olan herhangi bir mahkemede tahkim ödülü alabilirsiniz.

Genel terimler

Bu şartların bir hükmünün yazıldığı gibi uygulanamaz olması, ancak uygulanabilir kılınması için değiştirilebilirse, bu hükmün uygulanabilir olmasını sağlamak için gerekli olan minimum düzeyde değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde, bu hüküm kaldırılmalıdır. Şirket ile sözleşmenizi devredemezsiniz. Şirket, sözleşmenizi şirketin herhangi bir iştirakine, şirketin kontrolünü ele geçiren diğer herhangi bir şirkete veya şirketin forumla ilgili varlıklarını satın alan diğer herhangi bir şirkete atayabilir. Bu şartlara karşı yapılan herhangi bir atama girişiminin yasal bir etkisi yoktur. Ne bu Anlaşma kapsamındaki herhangi bir hakkın kullanılması ne de bu Anlaşmanın herhangi bir ihlalinden feragat edilmesi, bu Anlaşmanın diğer ihlallerinden feragat eder. Bu şartlar, forumun kullanımı ile ilgili olarak sizinle şirket arasındaki tüm sözleşme şartlarını içerir. Bu şartlar, forumu kullanımınızla ilgili yazılı veya yazılı olmayan diğer tüm sözleşmelerin yerine geçer.

İletişim

Bu şartlar altında şirketi bilgilendirebilir ve şirkete şu adresten soru gönderebilirsiniz: . Şirket, bu şartlar altında, hesabınız için forumda verdiğiniz e-posta adresini kullanarak veya forumun ana sayfasına veya hesap sayfanıza bir mesaj göndererek sizi bilgilendirebilir.

değişiklikler

Şirket bu şartları en son 12 Temmuz 2018'de güncelledi ve bu şartları tekrar güncelleyebilir. Şirket tüm güncellemeleri foruma gönderecektir. Önemli değişiklikler içeren güncellemeler için, bir hesap oluşturduysanız ve geçerli bir e-posta adresi verdiyseniz şirket size e-posta göndermeyi kabul eder. Şirket ayrıca forumda özel mesajlar veya uyarılar içeren güncellemeleri de açıklayabilir. Bu şartlarda bir güncelleme fark ederseniz, forumu kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmelisiniz.