Lexmark Sürücü Ayarlarında (Yazılım) Dubleks Seçeneği Nasıl Etkinleştirilir?

Sürücüde / yazılımda dupleks seçeneği nasıl etkinleştirilir; Nasıl dubleks yaparım; Dubleks yazdırma nasıl kurulur

Çözüm

İlgiliÜrünler:

Tek İşlevli: E250d, E350d, E352dn, E450dn, T420, T430, T520, T522, T620, T622, T630, T632, T634, T640, T642, T644, T650, T652 ve T654

Çok İşlevli: W812, W820, W840, X651, X652, X654, X656 ve X658

Mürekkep Püskürtmeli: Optra W810, Optra T616, Optra T614, Optra T612, Optra T610, Optra Se 3455, Optra S 2455, Optra S 2450, Optra S 2420, Optra S 1855, Optra S 1650, Optra S 1625, Optra S 1620, Optra S 1255, Optra S 1250, Optra Rx, Optra Rt, Optra R, Optra N model 245, Optra N model 240, Optra M412, Optra M410, Optra Lxi, Optra Lx ve Optra L

:

Yazıcıda bir dupleks birimi takılıysa ancak sayfanın her iki yüzüne otomatik olarak yazdırmıyorsa, dupleks ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olmak için bilgisayardaki sürücü / yazılım ayarlarını kontrol edin .

Bu ayarlar, yazıcıya sayfanın nasıl yazdırılacağını söyler ve yazıcıdaki tüm ayarları geçersiz kılar. Dubleks seçeneği sürücüye eklenmeli ve daha sonra çalışabilmesi için açılmalıdır.

Bu genellikle veri akışından ( yani PostScript, PCL ) veya işletim sisteminden bağımsız olarak geçerlidir . Lütfen aşağıdaki talimatları takip edin.

ÖNEMLİ! Aşağıdaki ekran görüntüleri ve açıklamalar özellikle Windows için Lexmark T630 sürücüsü için geçerlidir , ancak talimatlar herhangi bir lazer yazıcı için benzerdir.

Prosedürler:

 1. Önce, dupleks seçeneğinin yazıcı sürücüsü yazılımının Aygıt veya Yükleme Seçenekleri sekmesi altına eklendiğini doğrulayın . Bunu yapmak için:

 2. Bilgisayarınızda yüklü yazıcılar listesine gidin, etkilenen yazıcının adına sağ tıklayın ve gösterildiği gibi Özellikler’i seçin .

 1. Click Cihaz sekmesini. Not: Bu, bazı programlarda Kurulum Seçenekleri sekmesi olarak listelenebilir .

 2. Çoğu sürücü programında Güncelle veya Yazıcıya Sor düğmesi bulunur. Aşağıdaki resimde vurgulanan örneğe bakın.

Bu düğmeye tıklamak, programa yazıcının mevcut yapılandırmasını ve ayarlarını kontrol etme talimatı verir. Program daha sonra sürücüyü mevcut ayarları ve yüklü öğeleri yansıtacak şekilde güncelleyecektir.

 1. Sürücü programınızda Yazıcıyı Güncelleştir / Sor düğmesi yoksa veya düğme devre dışıysa veya çalışmıyorsa, çift yönlü seçeneğini manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Seç Dubleks Seçeneği içinde Kullanılabilir seçenekler listesi ve tıklayın ekle taşımak için Dubleks seçeneği için Yüklü aşağıda gösterildiği gibi, bölgede.

 1. Değişikliklerinizi kaydetmek için Uygula’yı ve ardından Tamam’ı tıklayın .

 2. Yeniden yazdırmayı deneyin. Yazıcı yine de otomatik olarak her iki yüze de yazdırmıyorsa , yazıcı sürücüsünün Yazdırma Tercihleri bölümünde dupleks işlevinin açık olduğundan emin olun . Bunu yapmak için:

 3. Yüklü yazıcılar listesinden yazıcı adına sağ tıklayın ve Yazdırma Tercihleri’ni seçin .

 1. Dubleks alanındaki seçeneklerden birini seçtiğinizden emin olun (aşağıda kırmızıyla vurgulanmıştır). Diğer programlarda bunun yerine 2 Taraflı Yazdırmayı seçmeniz gerekebilir .

Not: Çift yönlü seçeneği eklenmemişse (yukarıdaki önceki adımlara bakın), bu seçenek devre dışı bırakılır (gri renkte görünür).

 1. Değişikliklerinizi kaydetmek için Uygula’yı ve ardından Tamam’ı tıklayın .

 2. Yeniden yazdırmayı deneyin. Yazıcı yine de her iki tarafa da otomatik olarak yazdırmıyorsa, seçilen kağıt türünün yazıcınızda yüklü olan medyaya karşılık geldiğini doğrulayın. Bunu hem yazıcı sürücüsünden ( Kağıt sekmesi) hem de yazıcı operatör panelinden ( Kağıt Menüsü ) yapın ÖNEMLİ! Etiketler ve asetatlar , yazıcı veya sürücü ayarlarından bağımsız olarak sayfanın yalnızca bir tarafına (tek taraflı) yazdırılır. Ortam türü Etiketler veya Asetat olarak ayarlanmışsa , ayarı çift taraflı yazdırmaya izin verecek şekilde değiştirin.

 3. Yazıcı yine de her iki tarafa yazdırmıyorsa, dupleks biriminde veya yazıcıda bir donanım sorunu olabilir. Daha fazla bilgi için burayı tıklayın .

Yazılım / sürücü ayarlarını değiştirme konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen Lexmark Teknik Destek ile iletişime geçin.