Yeni Epson XP-15000 için Epson kağıtları ve ICC profilleri

Yakın zamanda eski Epson R2000’imin yerine bir Epson XP-15000 satın aldım. Photoshop veya Lightroom’dan yazdırırken renkli profiller kullandım ve eski R2000’imle Epson kullandığım kağıtlarda bu sorun olmadı. Bugün Epson müşteri desteğine ulaşarak kağıtları ve XP-15000 için ICC profilleri olmadığı konusunda bilgilendirildim. Sistemimi bir araya getirmek ve monitörün baskı çıktısıyla eşleşmesini sağlamak için çok para harcadığım için, yeni bir kağıt markası bulmam gerekiyor gibi görünüyor. XP-15000 için ICC profilleri olan kağıt üreticilerini bilen var mı? Veya Epson’un ICC profillerini daha sonraki bir tarihte oluşturma planlarını bilen var mı?

Profilleri bulma şansınız oldu mu? Bence yazıcının kağıdı ve rengi işlemesine izin vermemiz gerekiyor. karşı sezgisel görünüyor. Moab kağıtlarındaki xp15000 için diğer kağıtlar için fornd icc profillerim var.

Profilleri Epson’dan indirmeye çalışırken hata yaptım, epson sürücülerini ve yazılımlarını kurduğumda zaten yüklü olduklarını anladım. Ekte, kurulmuş olan profillerin bir listesi bulunmaktadır. XP15000 için ICC profili olmayan kağıtlar için, bunları oluşturmak için Lasersoft Imaging’in SilverFast yazılımını kullanıyorum. Epson kağıtlarını kendim tercih ediyorum, bu yüzden sattıklarının çoğu bu ICC listesinde yer alıyor.